WIERSZYKI

 

6 skoków do naprawdę czystych rąk

umyj rączkom brzuszki

później plecki

i paluszki

potem palce złap na wędkę

pokręć kciuki śrubokrętem

i na koniec swe paluszki

potrzyj szybko o dwa brzuszki

 

Bezpieczeństwo

Zabawa
Wychowanie

 

Informacje dla Rodziców i Opiekunów Dzieci na temat zdalnego nauczania

 

W odpowiedzi na zaistniałą w naszym kraju sytuację spowodowaną pandemią koronawirusa - placówki edukacyjne zostały zamknięte. Z tego powodu MEN zobowiązał nauczycieli do prowadzenia nauczania zdalnego. Prosimy Rodziców oraz Opiekunów o wyrozumiałość. Wszelkie pytania proszę kierować na maila: ewa_zajac@op.pl

Od poniedziałku 23 marca 2020 roku na blogu będą się pojawiały materiały do samodzielnej pracy w domu. Przekazywane informacje są zgodne z podstawą programową oraz miesięcznym planem pracy. Będą one zawierały: karty pracy, teksty opowiadań do czytania dzieciom, zestawy ćwiczeń gimnastycznych, teksty piosenek i wierszy  – również w języku angielskim oraz prace plastyczne do wykonania.

Miejmy na uwadze iż, nauka na poziomie przedszkolnym odbywa się poprzez zabawę oraz ma sprawiać dzieciom radość. Wierzę w was, powodzenia

Nauka i zabawa w domu

 

NAUCZANIE ZDALNE DLA GRUPY 5

Przedszkole Nr 1 w Miastku

 

 

                         Ewa Zając

Zajęcia w naszym przedszkolu

piosenki

1. Idzie marzec poprzez pola i łąki podmokłe,

a ubranie ma od deszczu prawie całkiem mokre.

Gwiżdże sobie wesolutko, skacze tak radośnie!

Tu napsoci, tam napsoci swojej cioci, wiośnie

Ref.: W marcu, w marcu jest jak w garncu,

taki pogodowy sos! Kto nie wierzy, ten dostanie prztyczka w nos!

Kap, kap, kap, kap – deszcz.

Ciap, ciap, ciap, ciap – śnieg.

Puk, puk, puk, puk – grad.

Uuuuu – wiatr!

 

2. Wiosna wzięła się pod boki, dzieci jest jej szkoda.

Oj, ty marcu łobuziaku, co to za pogoda!

Dzieci chcą iść do ogrodu, chcą iść na spacerek.

Przydałby się promyk słońca i ciepły wiaterek.

 

3. Marzec skoczył hop! pod chmuryi mówi do cioci:

– Ciociu wiosno, zaraz słońce cały świat ozłoci.

Ale to jest przecież nudne, gdy tak słońce świeci.

Deszczu, śniegu, gradu troszkę rzucę więc na dzieci!

 

 

 

zadania dla Ciebie

 

Dzisiaj z rodzicami wyjdźcie na spacerek,

oczywiście do lasu

omijając tłumów, 

od poniedziałku znajdziecie tutaj  

zadania z książką

 

pozdarwiam

Gimnastyka

 

 

czytaj więcej

 

Ćwiczenia gimnastyczne – zestaw dla Was

 

Plastikowe kręgle dla każdego dziecka(oczywiście jeśli macie w domach)

•Zabawa orientacyjno-porządkowa Posłuszne kręgle.Dzieci poruszają się swobodnie po pokoju, trzymając kręgle w rękach. Na mocne klaśnięcie zatrzymują się i manipulują kręglami: podają je sobie z jednej ręki do drugiej, z przodu, za plecami, pod kolanami; podrzucają je i łapią.

•Ćwiczenia mięśni brzucha – Jak najdalej w przód.Dzieci w siadzie prostym, kręgle trzymają w obu rękach. Wykonują skłon tułowia w przód, sięgając rękami z kręglami jak najdalej w kierunku stóp (kolana mają proste).

•Skręty – Na prawo, na lewo.Dzieci w siadzie skrzyżnym, trzymają kręgle na głowach, przytrzymując je rękami, łokcie mają skierowane na zewnątrz. Wykonują skręty tułowia w prawo i w lewo; co pewien czas wykonują kilka rzutów i chwytów kręgli.

•Skrętoskłony – Witamy stopy.Dzieci w siadzie rozkrocznym, kręgle trzymają oburącz w górze; wykonują skrętoskłon do lewej stopy – przywitaniejej kręglem, wyprost; wykonują skrętoskłon do prawej stopy – przywitanie jej, wyprost (podczas ćwiczenia dzieci starają się nie zginać kolan, kręgle trzymają obiema rękami).

•Ćwiczenie mięśni grzbietu – Oglądamy kręgle.Dzieci w leżeniu przodem, trzymają kręgle w obu rękach przed głową. Unoszą głowę, prostują ręce; oglądają kręgle, wytrzymują przez chwilę. Potem powracają do leżenia – odpoczywają.

72•Ćwiczenie mięśni brzucha – Spotkanie.Dzieci w leżeniu tyłem, trzymają kręgle w obu rękach wyciągniętych za głową. Jednocześnie wznoszą obie nogi i ręce – dążą do spotkania nóg z kręglami; potem powracają do pozycji wyjściowej.

•Ćwiczenie mięśni grzbietu i brzucha – Z nóg do rąk.Dzieci w leżeniu tyłem, kręgle trzymają pomiędzy stopami. Przekazują kręgle nogami do rąk, za głowę, i powracają do siadu. Ponownie wkładają kręgle pomiędzy stopy i wykonują ćwiczenie od nowa.

•Bieg Postaw kręgle.Dzieci biegają z kręglami w różnych kierunkach przy akompaniamencie tamburynu. Podczas przerwy w grze stawiają kręgle na podłodze tak, aby się nie przewróciły.

•Ćwiczenia przeciw płaskostopiu – Sprytne stopy.Dzieci w siadzie prostym podpartym, kręgiel mają ułożony pomiędzy stopami (pionowo). Krążą obu-nóż w prawo i w lewo.Wałkują kręgle: raz jedną stopą, raz drugą stopą.W siadzie podpartym – chwytają stopami kręgle i podnoszą je do góry.

•Zabawa rytmiczna Zgodnie z rytmem.Dzieci spacerują po sali w różnych kierunkach, w rytm bębenka. Podczas przerwy w grze zatrzymują się, słuchają rytmu wystukiwanego przez rodzica na bębenku, starając się go zapamiętać, a następnie wystukują ten rytm, uderzając kręglami o podłogę.

 

Bawcie się dobrze :)

Galeria Zdjęć

czytaj więcej

Zdrowo się 

odżywiamy

w tym szczególnym okresie, kiedy siedzimy w domkach, pamiętajmy, żeby jeść nie tylko niezdrowe przekąski, ale również dbajmy o nasze pociechy i dawajmy im owoce i warzywa

 

PRZEDSZKOLENr1

 

PRZEDSZKOLE

Strona stworzona w kreatorze www WebWave.

Podpowiedź:

Możesz usunąć tę informację włączając Pakiet Premium

Ta strona została stworzona za darmo w WebWave.
Ty też możesz stworzyć swoją darmową stronę www bez kodowania.